19
Birželio 2024
Į pradžią   LT EN
Apie piligrimų maršrutą
Maršruto aptarnavimo Nr.: +370 676 51911

Projektas "Kultūros piligrimų kryptis - Rokiškio kraštas"

Rokiškio rajono vietos veiklos grupė kuria sakralinį maršrutą, kuris supažindins su ryškiausiais Rokiškio krašte gimusiais ar veikusiais dvasininkais, ypatingais paveldo objektais. Kultūrinį sumanymą – sakralinį maršrutą, sulaukę finansavimo Rokiškio r. VVG įgyvendina kartu su Rokiškio krašto muziejumi.

Rokiškio krašte daug kultūrinių - religinių objektų, kurie svarbūs ne tik rajono, bet ir visos Lietuvos ir net Europos lygmeniu. Tačiau jie iki šiol nebuvo sujungti ir patraukliai apžvelgti. Projektu „Kultūros piligrimų kryptis – Rokiškio kraštas“ numatyta į sakralinį kelią po Rokiškio rajoną sujungti apie 20 religinių - kultūrinių objektų bei asmenybių, įsiamžinusių su unikaliu palikimu.

Parodos - koncertai vyksta Panemunėlio, Salų, Kamajų, Kriaunų, Onuškio, Panemunio, Rokiškio, Suvainiškio bažnyčiose, Jūžintuose bei Rokiškio krašto muziejuje. 

Piligrimų maršruto idėją remia Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė. Idėją įgyvendina Rokiškio rajono vietos veiklos grupė su partneriais Rokiškio krašto muziejumi, kaimų, miestelių bendruomenėmis ir Rokiškio dekanato bažnyčiomis.

 

piligrimu-viesinimo-eilute