18
Liepos 2024
Į pradžią   LT EN
Apie dvarų maršrutą
Maršruto aptarnavimo Nr.: +370 676 51911

Rokiškio krašto Dvarų maršrutas

Kelionė po 12 dvarų

 

 

 

Rokiškio rajono Vietos veiklos grupė (VVG), vykdydama tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Atrasta istorija“, sukūrė dviračių ir automobilių maršrutą po 12 išlikusių rajono dvarų. Keliaujant šiuo maršrutu teks įveikti šiek tiek daugiau nei 210 km ir aplankyti Petrošiškio, Salų, Tarnavos, Gačionių, Bagdoniškio, Antanašės, Kraštų, Ignotiškio (palivarkas), Onuškio, Ilzenbergo, Panemunio ir Rokiškio dvarų sodybas. Vienos jų jau yra išpuoselėtos ir prikeltos antram gyvenimui, kitos – sunykusios, apgriuvusios, laukiančios savo eilės pakilti.

 

Kiekvienas į maršrutą įtrauktas dvaras turi savo unikalią, turtingą, bet, deja, tik nedaugeliui žinomą istoriją. Muziejininkų padedami, Rokiškio VVG savanoriai surinko ir susistemino gausią istorinę in formaciją ir įrašė ją į audiogidus net penkiomis kalbomis: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių ir latvių.

Kuriant maršrutą - apgalvota viskas: maršruto žemėlapyje pateikiama turistui aktuali informacija apie lankomoje vietovėje esančius kitus įdomius lankytinus objektus, organizuojamas edukacines programas, netoliese esančias poilsiavietes, stovyklas, teikiamas maitinimo, apgyvendinimo bei kitas paslaugas. Maršrutą aptarnaujanti viešoji įstaiga „Savas Rokiškis" keliautojams nuomoja audiogidus, teikia tarpininkavimo ir organizacines paslaugas, pvz., esant poreikiui gali užsakyti kelionę ir nakvynę, pasirūpinti maitinimu, padėti pažinti šį kraštą ir jo žmones.

Kelionė Rokiškio krašto Dvarų maršrutu - puiki proga pasigrožėti rajono gamta ir susipažinti su įdomia krašto istorija!